صفحه اصلی پوشش پلی کربنات گلخانه ها گلخانه با پوشش پلی کربنات

گلخانه با پوشش پلی کربنات

گلخانه با پوشش پلی کربنات

استفاده از پوشش پلی کربنات به جهت استقامت بالا و تبادل حرارتی پایین آن عمدتاً در دیواره های جانبی گلخانه ها استفاده می شود. در ساخت گلخانه با توجه به فصول سال و گرم و سرد شدن متوالی، باید سیستم گرمایشی- سرمایشی و تهویه مناسبی برای آن تهیه شود تا داخل گلخانه بیش از حد گرم یا سرد نشود. در این میان ورقهای پلی کربنات با توجه به میزان درصد عبور نور سهم بسزایی در کنترل این امر دارند.

نحوه عملکرد این ورقها به گونه ای است که در تابستان خصوصاً در مرداد ماه که خورشید بصورت کاملاً عمود می تابد ، این ورقها با بازگرداندن مقدار قابل توجهی از نور خورشید از گرمایش بیش از حد محیط زیرین جلوگیری می کند و در سایر فصول نسبت به تغییر زاویه تابش خورشید ، میزان گذر نور و گرما نیز تغییر می کند، به طوری که در فصل زمستان که خورشید کاملاً مایل می تابد ، بیشترین گذر نور از سطح فوقانی به فضای داخل را ممکن میسازد. ضخامت پوشش دوجداره در اکثر موارد برای گلخانه های خانگی ۶ میلیمتر و برای گلخانه های تجاری ۸ میلیمتر می باشد.

گلخانه دارای سیستم پیچیده ای است که نادیده گرفتن هر یک از پارامترهای مهم ساخت گلخانه با توجه به نوع کاربری آن در تولید گل و گیاه و میوه های گلخانه ای ، می تواند منجر mecidiyekoylions به شکست این پروژه گردد. در این میان ورقهای پلی کربنات چند جداره با توجه به مزایایی که در زیر عنوان می شوند، مواد بسیار مناسبی جهت ساخت گلخانه می باشند :

  • خواص شیمیایی

ورقهای پلی کربنات در درجه حرارت اتاق، و در مقابل اسیدهای آلی و معدنی، روغنها و محلول نمکهای خنثی، هیدروکربنهای آلیفاتیک و الکلها مقاوم می‌باشند. مقاومت شیمیایی این ورقها در مقابل بسیاری از مواد پاک کننده درزگیرها و چسب‌های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایشهای متعدد محرز گردیده است.

  • مقاومت در برابر ضربه و خراش
  • مقاومت ضربه‌ای ورقهای پلی کربنات ۲۵۰ برابر شیشه هم ضخامت با آن می‌باشد. انواع ورقهای پلی کربنات در برابر خش و خراش در شرایط بسیار سخت آزمون، مقاومتی نزدیک به شیشه از خود نشان می‌دهد.
  • مقاومت در برابر کشش و خمش (انعطاف‌پذیری)

مقاومت کششی ورقهای پلی کربنات بیش از ۷۰ نیوتن بر میلیمتر مربع (N/mm²) در حد تسلیم فیزیکی این ورقها می‌باشد، مقاومت خمشی این ورقها در حدود ۲۵۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع (N/mm²) می‌باشد که از مقاومت مطلوبی به شمار می‌روند.

  • عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی

ورقهای پلی کربنات نور خورشید را جذب و در نتیجه هزینه تهویه مطبوع را در فصل گرما کاهش می دهنداین ویژگی در زمستان نیز باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و به دلیل خاصیت عایقی بهتر نسبت به شیشه، سالیانه می‌توان به میزان ۳۰ لیتر سوخت مایع به ازاءهر متر مربع صرفه جویی نمود.

  • خود خاموشی و اشتعال ناپذیری

ورقهای پلی کربنات آتش نمی‌گیرد، شعله‌ور نمی‌شود و در دمای بالای حریق به آرامی ذوب می‌شود و مانع گسترش آتش شده و به صورت خود به خودی خاموش می‌شود.

  • مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش UV و سایر شرایط جوی

این محصول به دلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش UV در مقابل این اشعه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رنگ آن در اثر تابش اشعه خورشید تغییر نمی‌کند و ویژگی شفافیت خود را در مدت زمان طولانی حفظ می‌کند.

پوشش گلخانه شخصی کار فرما آقای حسن زاده ورق پلی کربنات 6 میل ایدا متراز 1200 متر مربع
گلخانه با پوشش پلی کربنات
پوشش گلخانه شخصی کار فرما , آقای حسن زاده -ورق پلی کربنات ۶ میل ایدا متراز ۱۲۰۰ متر مربع

نوآوران جهان پلاست

سفارش کار

سفارش کار

برای سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۴۱۵۰۵۸۰۳  آقای مرتضی رودی تماس بگیرید.

ایمیل: info@jahanpelast.com

وب سایت: jahanpelast.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.