کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای

امروزه درطراحی های جدید و سبک های معماری مدرن دیگر از وان های حمام استفاده نمی شود وفضای اطراف  دوش  را توسط یک کابین شیشه ای می پوشانند که هم  زیبایی بیشتری دارد و هم با توجه به اینکه فضای حمام یک فضای مرطوب است ، نظافت آن بسیار ساده میباشد.

انواع کابین های دوش شیشه ای:

۱- کابین های دوش شیشه ای لولایی:

در این مدل با توجه به فضای موجود و ابعاد کار، بک ضلع را شیشه fix طراحی کرده و ضلع دیگر را شیشه لولایی با استوپ. در این مدل شیشه ها از نوع ۱۰ میل  ساده و یا سند بلاست سکوریت  می باشد.

۲- کابین دوش شیشه ای کشویی:

این مدل مناسب ترین مدل و استاندارد ترین مدل جهت کابین دوش می باشد. چون فضای بسیار کمی را اشغال می کند و باز و بسته شدن آن بصورت کاملا روان و ساده صورت می پذیرد.

بر مبنای نوع یراق آلات این مدل به ۲ نوع تقسیم میگردد. مدل اول شامال یراق آلات الومینومی با کاور های استیل و یا طلایی رنگ میباشد و شیشه ۶ میل سکوریت طرح دار یا ساده  که در شکل زیر این نوع کابین دوش دیده میشود. این کابین از قیمت مناسب تری برخوردار میباشد اما از نظر دوام و کیفیت با توجه به میزان رطوبت بالا در فضای حمام از طول عمر و کیفیت پایینی برخوردار است . در این مدل از ریل هاای کشویی معمولی استفاده شده است.

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای:

۱- نظافت بسیار آسان

۲- ایمنی بالا

۳- عدم نفوذ آب و رطوبت به دیگر بخض های حمام

۴- جدا کردن فضای دوش از سایر قسمت های حمام

۵- جلوگیری از اتلاف انرژی

۶- گرم شدن سریع فضای دوش

۷- استفاده بهینه از فضاهای کوچک

۸- سر و لیز نشده سایر قسمت های حمام

با توجه به مزایای ذکر شده در بالا در ارتباط با کابین های دوش، امروزه در اغلب کشور های اروپایی بجای وان های جاگیر و اشغال کننده فضا از کابین های مخصوص دوش  و بصورت مسطح نسبت با سایر قسمت های حمام ، استفاده می شود.  بعنی هیچ گونه اختلاف سطحی را در حمام ایجاد نمی کنند. تنها دور فضای دوش را توسط این کابین ها ی شیشه می پوشانند.

مناسب ترین ابعاد جهت نصب کابین های دوش کشویی ابعاد ۱متر در ۱ متر میباشد و ارتقاع بالای ۲.۱۰ ، در این حالت محل ورود کابین در نبش قرار میگیرد. در این مدل تمام اتصالات به دیوار بوده و هیچ گونه اتصالی به سقف ندارد. همچنین جهت سهولت می تواننید یک لبه به ارتفاع ۱۰ سانتی متر و پهنای ۵تا۸ سانتی متر دور تا دور محل نصب کابین دوش موجود باشد.

کابین دوش شیشه ای
کابین دوش شیشه ای
کابین دوش شیشه ای
کابین دوش شیشه ای

نوآوران جهان پلاست

نظر شما در مورد پست
20 1
خلاصه
امروزه درطراحی های جدید و سبک های معماری مدرن دیگر از وان های حمام استفاده نمی شود وفضای اطراف دوش را توسط یک کابین شیشه ای می پوشانند که هم زیبایی بیشتری دارد و هم با توجه به اینکه فضای حمام یک فضای مرطوب است ، نظافت آن بسیار ساده میباشد.
1
امتیاز کاربر 4.6 ( 1 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *